Alikantė per 10 valandų - ką pamatyti?

Tai Kosta Blankos širdyje esantis uostamiestis, skalaujamas Viduržemio jūros, turintis smėlėtą paplūdimį, plačią pasivaikščiojimo promenadą, daug restoranų ir atostogų atmosferą.

4/15/20247 min read

Kaip atsidūriau Alikantėje? Galutinis mano kelionės tikslas buvo visai kitas – Marokas, tačiau, kad iki jo nuskrisčiau, reikėjo kažkurioje šalyje persėsti, tad ta šalimi pasirinkau Ispanijos pajūrio miestą Alikantę. Tai Kosta Blankos širdyje esantis uostamiestis, skalaujamas Viduržemio jūros, turintis smėlėtą paplūdimį, plačią pasivaikščiojimo promenadą, daug restoranų ir atostogų atmosferą. Aplankyti Alikantę buvo labai patogu, nes tarp skrydžių gavosi nemažas 10-ies valandų tarpas, o Alikantės oro uostas nuo centro nutolęs vos pusvalandžiu kelio autobusu, tad puiki proga susipažinti su nauju, dar niekada nelankytu miestu. Žinojau, kad Alikantės centras nėra itin didelis, tad per dieną tikrai galima nemažai pamatyti ir nuspręsti, ar norėsiu kada čia grįžti ilgesnėms atostogoms.

Taigi, turiu 10 valandų iki kol vėl keliausiu į oro uostą. Pradedam!

Kaip nuvykti? Oro uoste susiradau stotelę, iš kurios važiuoja C6 autobusas (antrame aukšte). C6 maršrutas yra žiedinis, iš oro uosto važiuoja iki Alikantės centro, stoja įvairiose stotelėse, tame tarpe prie uosto, paplūdimio, stotyje ir kitose vietose, apsuka centrą ir grįžta į oro uostą. Važiuoja šie autobusai dažnai, kas 20 minučių ir kelionės kaina 3.85 eur, už kurią galima atsiskaityti autobuse kortele.

Kur pasidėti bagažą? Kadangi keliavau su rankiniu bagažu, 40x30x20 kuprine, tad labai nudžiugino, kad Alikantėje puikiai išvystyta bagažo saugyklų sistema. Vasarį, ne sezono metu, dirbo ne visos saugyklos, nebuvo veikiančių saugyklų paplūdimyje, kas čia būna įprasta sezono metu. Taigi, susiradau man patogiausioje vietoje veikiančią bagažo saugyklą: LockersGo 24H, adresu C. San Telmo 7. . Apmokėjimas vyksta per jų internetinį puslapį ir tuomet gaunate kodus spintelės užrakinimui, atrakinimui, paliekate bagažą ir keliaujate tyrinėti miesto. Paprasta ir patogu. Kaina parai - 6 eur.

Nuo ko pradėti?

Nusprendžiau pažintį su Alikante pradėti nuo gražiausios ir labiausiai turistų lankomos miesto vietos – Šv. Barbaros pilies (Santa Barbara Castle). Tai viena didžiausių viduramžių tvirtovių Ispanijoje, stovinti ant 166 metrų aukščio Benekantilio kalno. Į pilį galima pakilti liftu arba eiti pėsčiomis, važiuoti taksi, mikroautubusu. Taupiau jėgas ir laiką – kilau liftu (kaina 2.7 eur). Adresas, kuriuo randasi liftas: C. de la Virgen del Socorro, 9 ir vieta vadinasi “Ascensor del Castillo de Santa Barbara”. Pilis stovi nuostabioje vietoje, nuo kurios matosi visa Alikantės įlanka ir apylinkės. Tikrai verta užkilti ir čia pabūti, pasigrožėti vaizdais. Galima apžiūrėti čia įrengtą miesto muziejų, įvairias pilies patalpas, istorines sales, požemius, pasivaikščioti po teritoriją, o jei norite daugiau sužinoti - užsisakyti turą su gidu.

Ką dar pamatyti Alikantėje?

 • Playa del Postiguet – pagrindinis Alikantės paplūdimys, esantis pilies papėdėje ir pamėgtas poilsiautojų, nes yra visiškai arti miesto. Smėlėtas ir pakankamai erdvus paplūdimys puikiai tinkamas prisėsti pailsėti siestos metu, papiknikauti, paragauti centriniame turguje įsigytų šviežių vaisių, sūrių ir kitų vietinių užkandžių.

 • Explanada de Espana viena pagrindinių pasivaikščiojimo vietų mieste. Ilga promenada, apsodinta palmėmis ir besidriekianti pakrante, pritraukia daug miestiečių ir miesto svečių. Šalimais nemažas restoranėlių pasirinkimas ir vakarais pasirodantys gatvės artistai bei menininkai. Promenados grindys išklotos 6,6 milijono marmūrinių plytelių iš kurių suformuotas bangos efekto dizainas.

 • Alikantės uostas – puiki vieta pasivaikščioti sutvarkytais takais palei uostą su įvairiomis vietelėmis prisėsti. Čia besiilsintys žmonės sukuria labai gerą atmosferą, skamba gatvės artistų muzika ir dainos. Uostas taip pat įsikūręs Santa Barbara pilies papėdėje, šalia promenados, taigi visos gražiausios Alikantės vietos viena greta kitos. Oficialus jūrų uosto statusas datuojamas 1271 m. Dabar uoste vyksta komerciniai renginiai, koncertai. Prieplaukoje galima rasti daugybę laisvalaikio užsiėmimų, kavinių, kazino, parduotuvių.

 • The San Nicolas de Bari Co-Cathedral ši katedra iškilo miesto centre 17 amžiuje ir pastatyta virš senovinės mečetės. Katedra yra lotyniško kryžiaus plano, o virš perėjos turi 45 metrus iškilusį mėlyną kupolą. Bažnyčia laikoma viena gražiausių ispaniškojo baroko pavyzdžių.

 • Basilica Santa Maria – seniausia veikianti Alikantės bazilika, kuri pastatyta tarp 14-16 amžiaus ant buvusios didžiausios Alikantės mečetės griuvėsių. Barokinis fasadas turi du asimetrinius bokštus, bei svarbiausią objektą – duris su Mergelės Marijos skulptūra.

 • Santisima Faz aikštė – viena gražiausių miesto aikščių, kurią supa aukštos palmės ir tvarkingi, gražūs pastatai, čia pat išsidėsčiusios kavinukės. Šią aikštę bevaikščiodama centre praėjau bene 3-4 kartus. Sekmadieniais čia vyksta amatininkų mugė.

 • The Town Hall Square – rotušės aikštė, kurioje stovi barokinio stiliaus rotušės pastatas ir iš bokštų dvynių sklinda skambančių varpų garsai.

 • Senamiestis – skirkite laiko ir tiesiog pasivaikščiokite senamiesčio gatvelėmis, patyrinėkite, atraskite aikštes, parkus.

 • Musmirių gatvė, C. San Francisco– išskirtinė miesto pėsčiųjų gatvė žymi čia esančiomis musmirių statulomis. Toks sumanymas ir 60 000 eurų investicijos pasiteisino - pritraukė turistų srautus, šioje gatvėje atsidarė nauji verslai.

 • Mercado Central – prieš daugiau nei 100 metų iškilęs pastatas, kuriame įrengtas dviejų aukštų centrinis turgus. Puiki vieta nusipirkti šviežių produktų, vaisių, sūrių, mėsos, jūros gėrybių ir nusinešti papiknikauti į paplūdimį.

 • Placa de Gabriel Miro – pačiame miesto centre esantis jaukus nedidukas žalias parkelis su medžiais, gėlėmis ir skulptūra viduryje. Išskirtinis jis tuo, kad čia auga Ficus Macrophylla medžiai, kurių kamieno skersmuo 6 metrai.

 • Parque de Canalejas – promenados pabaigoje prasideda žalias parkas su vedančiu taku, kur taip pat galėsite pasigrožėti palmėmis ir didžiuliais medžiais – Ficus Macrophylla. Tai australietiškas figos medis, storu kamienu, užaugantis iki 50 metrų. Šių įspūdingų medžių mieste yra 23.

Kur ir ką pavalgyti?

Čia vyrauja tradicinis Viduržemio jūros regiono maistas, tačiau pagrindinis patiekalų ingridientas – ryžiai ir į juos dedami įvairūs kiti ingridientai. Taip pat šviežios jūros gėrybės. Populiariausias tradicinis patiekalas – paelja. Paelja pagaminta iš ryžių troškintų specialiame padaže ir papildyta jūros gėrybėmis ar kt. Dar galima paragauti Mistela – tradicinio likerio, Turron – nugos rūšies ir populiariausio tradicinio kalėdinio deserto. Churros – tradicinių spurgų padengtu cukraus ir cinamono mišiniu, kurios prieš valgant pamirkomos į šokolado padažą.

Kavinės:

Trumpos viešnagės metu išbandžiau keletą Alikantės vietelių, kurias atsirinkau apžvelgusi Google Maps pasirinkimus ir paskaičiusi atsiliepimus.

 • Las Brasas de San Miguel – tobulas pasirinkimas pietums. Itin kokybiškas maistas, gražus interjeras, puikus aptarnavimas. Mėsos mylėtojų restoranas, tačiau aš valgiau netradiciškai – salotas.

 • Madness Specialty Coffee – vieta poilsiui ir kokybiškai kavai. Didelė kavinė, turinti skirtingus jaukius kampelius, nemažą kavos ir desertų pasirinkimą.

 • Livanti Gelato di Sicilia – vieta atsigaivinti kokybiškais ledais.

Jei laiko turite daugiau, galite aplankyti toliau nuo Alikantės esančias puikias vietoves. Kokios jos?

 • Villajoyosa – pakrantės miestas esantis 32 kilometrus nuo Alikantės. Miestas pasižymi spalvingais namais, gražiu senamiesčiu ir trim kilometrais nuostabių paplūdimių.

 • Benidorm – populiarus kurortas, apstatytas viešbučiais, dangoraižiais su apartamentais ir turintis smėlio paplūdimius, pritraukiantis daug turistų. Viena gražiausių vietų netoliese - Balcón del Mediterráneo. Tai sodai buvusios Benidormo pilies vietoje, iš kurių atsiveria nuostabi Viduržemio jūros ir apylinkių panorama.

 • Altea – dar vienas kurortinis pajūrio miestas, kuriam būdingi namai baltais fasadais ir jaukios, labirintinės, akmenimis grįstos gatvelės.

 • Al Castell de Guadalest – vienas gražiausių Ispanijos kaimelių, įsikūręs ant uolos, kuriame gyvena tik apie 200 žmonių. Čia stovi viduramžių pilis su nuostabiu vaizdu į Gvadalesto slėnį.

 • El Parmelar – gražiausias ir ramiausias Alikantės palmių parkas, kuris nuo centro nutolęs apie 5 kilometrus.

 • Calpe – pajūrio miestas gamtos parko papėdėje. Išskirtinį kraštovaizdį miesteliui ir paplūdimiui suteikia čia esanti galinga uola – Penon de Ifach.